Kas ir Galvu Mednieks?

Es esmu Galvu Mednieks.

Galvu medībās dzenot pēdas, man ir izveidojies ieradums – meklēt vājo vietu. Skatos apkārt un cenšos uzķert, ko cilvēki dara nepareizi. Tā ir mana aizraušanās – pamanīt trūkumus, izlikšanos un kļūdas. Pa šiem gadiem ir sakrājusies branga kļūdu kolekcija, un, lai tā neizgaistu, pierakstu šeit savus mednieku stāstus, liekot katra stāsta goda vietā, kādu savas kolekcijas eksponātu. Par to, ko esmu no jūsu kļūdām iemācījies, rakstu šo blogu. Paldies jums par visu, ko darāt nepareizi! 

Latviešu valodā šobrīd esmu vienīgais rekrūteris, kurš raksta savu blogu. Tas šķiet savādi, jo ikkatrs lasīt protošais savā dzīvē ir pats bijis darba meklētājs. Jautājiet, kam vēlaties, ikvienam būs viedoklis par to, kā tas iespējams, ka labām firmām trūkst labu darbinieku un vienlaicīgi labiem cilvēkiem trūkst labu darbavietu. Šodien Latvijā tu, cilvēks,  nevari nospļauties, netrāpot darba devējam, kurš “meklē savai komandai čempionus“,  bet pilsētas centra vīnotavas vakaros ir pilnas daiļavu, kuras pabeigs maģistrus un strādās hjūman resorsīz. Tieši šodien tūkstoši cilvēku meklē sev citu darbu un daudzi simti meklē sev jaunus darbniekus. Un lielākā daļa no visiem šajā riņķadancī iesaistītajiem dara visu šķērsām, turoties pie veciem, kaitīgiem ieradumiem vai paļaujoties uz utopiskām gaisagrābšļu teorijām.

Tāpēc nav brīnums, ka 90% no tekstiem, ko par darbaspēka kustēšanos var baudīt latviešu internetā, ir trešā nolējuma salmu žļurga – pavirši tulkojumi no tīmeklī klīstošiem banālu “padomu” apkopojumiem, vai par “revolucionāriem jaunievedumiem” nomaskēta reklāma.

Es gribētu rakstīt tiem, kuriem būtu interesanti pamēgināt tasi melnas Ceilonas tējas bez cukura. Rūgts dzēriens, ne katrai gaumei, bet, ja iegaršosies, tad  izlasītais var palīdzēt tikt pie labāka darba, vai iedrošināt nomainīt švaku rekrūteri pret labāku.

Ceru, ka mana bloga lasīšana apmierinās jūsu veselīgo vēlmi pa atslēgas caurumu palūrēt “kā tiek taisītas desas”. Priecāšos izpelnīties savu kolēģu – pārnopietno personāla atlases profesionāļu snobiskos pārmetumus par nezinātniskumu un subjektīvismu, varbūt pat jaunatnes maitāšanu un dažu sociālo grupu diskriminēšanu. Tomēr visvairāk priecāšos būt interesants darba devējiem, kuri vairs negrib papildināt manu kļūdu kolekciju ar saviem unikālajiem eksponātiem.

Navienaldzīgu lasīšanu!

mustanga_savaldisana.jpeg

 

9 domas par “Kas ir Galvu Mednieks?”

 1. Rekrūteris? Autors ir anonīms. Pašdarbnieks vai tiešām profesionālis?! Tas ir dienas jautājums.

  Patīk

   1. Par tēmu var runāt un rakstīt teju jebkurš un ikkatrs. Nekur nav atsauces par Jūsu profesionālo pieredzi, lai Jūs neuztvertu kā pašdarbnieku. Lasot Jūsu rakstus būtu svarīgi saprast un zināt (jā!) arī “background”. *smaidiņš*

    Patīk

    1. Es cenšos rakstīt tā, lai pats teksts apliecina manu profesionalitāti. Neesmu drošs, ka tas vienmēr izdodas, un neņemu ļaunā, ja kādam manis rakstītais nešķiet interesants, noderīgs vai ieklausīšanās vērts. Katrs drīkst uztvert kā pats vēlas.
     Es esmu pārliecināts, ka ne jau nodarbinātības vai izglītības statuss padara kāda cilvēka pausto par vērtību vai viedokli par autoritatīvu, bet tas par ko rakstu, ir mana darba ikdiena.

     GM

     Patīk

     1. Attiecīgi tieši vai netieši neapšaubiet citu cilvēku kompetenci, darba ikdienu un rakstīto / pausto, arī ārpus sava bloga.

      Patīk

     2. Jā, apšaubu un aicinu visus vairāk apšaubīt, salīdzināt, pašiem domāt un vismaz iepazīties ar dažādiem viedokļiem. Mūsu sabiedrībā tā visa ļoti pietrūkst.

      GM

      Patīk

  1. Paldies, bet šim diez vai noderēs. Varbūt kad saņemšos blogot par medībām vai medniekiem. Tur gan brežņevlaiku formas un stila sarurs ka biezs, bet varbūt kādreiz…

   Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s